Moje doświadczenia z boreliozą

 

W 2000 roku po grzybobraniu znalazłam na przedramieniu kleszcza, który został usunięty na pogotowiu.  O incydencie szybko zapomniałam, ponieważ nie wystąpił rumień a od tego lekarz uzależniał jakiekolwiek powikłania. Od 2001 roku ciągle czułam się fatalnie. Biegałam od lekarza do lekarza, od specjalisty do specjalisty. Wykonałam dziesiątki badań (większość prywatnie) bezskutecznie. Ostatecznie uznano, że mam nerwicę, co niestety nie zmieniało mojej sytuacji. Podświadomie czułam że się mylą, więc pomocy szukałam w literaturze oraz internecie. Przeczytałam dziesiątki publikacji. Czytałam wszystko, co wpadło mi w ręce a było związane ze zdrowym stylem zycia. Stosowałam systematycznie kuracje oczyszczające oraz dietę, co skutkowało krótkotrwałą poprawą samopoczucia, a po 3-4 miesiącach znów rozpoczynał się koszmar.
 

Kołatanie serca, wysokie lub skaczące ciśnienie, wysokie tętno, notorycznie zatkany nos, krwawienie z nosa i dziąseł, zawroty głowy, bóle głowy, otępienie, bóle uszu, gardła i zębów, bóle kręgosłupa, sztywność  karku, szumy uszne, bóle brzucha, kujące bóle serca, kłopoty z całym układem trawiennym, skurcze rąk i nóg, drętwienie rąk i nóg,  ucisk w głowie, kłopoty z koncentracją i pamięcią, niczym nieuzasadniony lęk, poty nocne, trudności z zasypianiem a okresowo całkowity brak snu.
 

Praktycznie ciągle coś mi dolegało, na tyle często, że przyzwyczaiłam się do bólu i kiepskiego samopoczucia. Nie poddawałam się jednak, a ponieważ uwielbiam taniec zapisałam się do szkoły tańca. Tańczyłam taniec orientalny i tango. Miałam wrażenie, że po lekcjach czuję się lepiej, psychicznie i fizycznie. Niestety pod koniec 2014 roku mój stan zdrowia pogorszył się na tyle, że kilkukrotnie wylądowałam na izbie przyjęć  z wysokim ciśnieniem (200/110) oraz zawrotami głowy.
W 2017 roku sama zdecydowałam się na zrobienie badań w kierunku boreliozy. Wynik w teście Elisa okazał się dodatni. I tak po wielu latach poszukiwań i bezskutecznej walki z dziesiątkami dolegliwości poznałam przyczynę.

Przeczytałam kolejne publikacje tym razem, ukierunkowane na boreliozę. Zrobiłam kolejne testy dodatkowo na koinfekcje, którymi kleszcz częstuje razem z boreliozą. Wyróżnieni otrzymują ful pakiet i niestety jestem w tym gronie. Wyniki potwierdziły moje podejrzenia.   Dzięki nowej wiedzy odrzuciłam koncepcję leczenia antybiotykami uznając, że w przewlekłej boreliozie będzie to bezcelowe. Postawiłam na medycynę niekonwencjonalną.  Niestety jak się w praktyce okazało znalezienie specjalisty w tej dziedzinie graniczy z cudem. Nie będę opisywać moich przykrych doświadczeń w poszukiwaniu kompetentnej osoby, której mogłabym zaufać, jedno wiem na pewno, niewiele jest osób, którym zależy na zdrowiu innych i tego się trzymam. Ta smutna refleksja zmobilizowała mnie do dalszych poszukiwań. Wypróbowałam wiele form leczenia będąc sama dla siebie królikiem doświadczalnym. W studiowanej prze ze mnie literaturze wielokrotnie przewijały się informacje o generatorze plazmowym. Postanowiłam sprawdzić przydatność tego urządzenia, bo jak mówi przysłowie tonący brzytwy się chwyta. To była dobra decyzja, bo po dziewiątej sesji znacznie poprawiło się moje samopoczucie. W miedzy czasie, kontynuowałam leczenie ziołami rozpoczęte przed plazmą. W kwietniu 2018 roku dostałam się do specjalistki z Vega Medica pani Eli, leczącej Joalisami a polecanej wielokrotnie przez chorych, którym pomogła. Dziś czuję się znacznie lepiej, lecz zdaję sobie sprawę, że trudno będzie całkowicie wrócić do zdrowia, bo przez wiele lat borelioza poczyniła w moim organizmie ogromne szkody.

 

Na wielogodzinnych sesjach terapeutycznych poznałam wielu chorych zrezygnowanych ludzi i wiele smutnych historii. Po wymianie doświadczeń z towarzyszami niedoli ugruntowałam przekonanie, że tylko poprzez poznanie przeciwnika (borelioza i konkretne koinfekcje), własnego organizmu i wiarę w możliwość wyleczenia, można osiągnąć sukces.

 

Kiedy wszystko zawiodło a lekarze nie są w stanie Ci pomóc, gdy cierpisz na wiele dolegliwości bez możliwości zdiagnozowania przyczyny, udaj się do sprawdzonej placówki diagnostycznej i wykonaj testy w kierunku boreliozy i koinfekcji.

Dodatni wynik testów to zła a zarazem dobra wiadomość. Zła, bo to trudny przeciwnik do pokonania. Dobra, bo wiesz, z czym walczyć.

 

A teraz najważniejsze:

W sytuacji gdy diagnoza jest pozytywna jedynym rozsądnym krokiem jest poznanie z czym musisz  się zmierzyć i zastosować  właściwą terapię  pod nadzorem specjalisty. Każdy z nas jest inny, nie ma identycznego przypadku. Mamy różne koinfekcje, nasze organizmy są w różnej kondycji. To, co pomogło komuś nie zawsze pomoże Tobie. Wiedza, odpowiednie terapie, zmiana diety oraz stylu życia a także konsekwencja i wytrwałość, to jedyna na dzień dzisiejszy, lecz niełatwa droga do osiągnięcia zdrowia i radości z życia.

 

Na koniec

To, że przetrwałam najgorszy okres w chorobie w dużej mierze zawdzięczam mojemu mężowi, który zawsze mnie wspierał, był pomocny i wyrozumiały. Dzięki jego zaangażowaniu mogłam skoncentrować się na pogłębianiu wiedzy i kontynuować kosztowne leczenie. W trakcie częstych rozmów na temat boreliozy zachęcał mnie do dzielenia się moimi spostrzeżeniami i doświadczeniem z innymi chorymi. Za jego namową zakupiliśmy generator plazmowy i jestem przekonana, że to dobra decyzja. Wierzę, że pomożemy wielu cierpiącym zmagającym się z tą straszną chorobą, często samotnie i bez zrozumienia.

Tak powstała myśl i w przyszłości jej realizacja, miejsce w którym stworzyliśmy ciepłą i przyjazną atmosferę. Miejsce gdzie potrzebujący i zmęczeni chorobą znajdą pomoc oraz wsparcie czując się przy tym bezpiecznie i komfortowo.

            

Twój uśmiech będzie dla nas bonusem.

 

Elżbieta Skoneczna

 

Moja historia z Boreliozą
08 kwietnia 2019

Copyright 2019 Borela Marek Skoneczny | projekt i wykonanie Kalawi

Wykonywane terapie w gabinecie BORELA MAREK SKONENCZY nie są zabiegami medycznymi, a wykorzystywany sprzęt nie jest aparaturą medyczną w sensie medycyny akademickiej. Są to komplementarne terapie informacyjno-holistyczne, których celem jest profilaktyka i wspieranie organizmu w powrocie do jego wyrównanych funkcji, czyli tzw homeostazy. Metodami Dr. Rife'a nie leczymy, nie zajmujemy się stanami ostrymi, nie stawiamy diagnoz lekarskich, ani nie zmieniamy zaleceń lekarskich. Wszystkie informacje i materiały dostępne na stronie www.borela.pl służą jedynie celom edukacyjnym i nie mogą być stosowane zastępczo do diagnozy lekarza. Nie są też podstawą do stawiania ostatecznej diagnozy i podejmowania leczenia. Sposoby leczenia zawsze należy konsultować z lekarzem medycyny. Podczas stosowania terapii komplementarnych zalecamy skontaktować się ze swoim lekarzem prowadzącym w celu oceny i ewentualnej diagnozy stanu zdrowia. Zajmujemy się medycyną informacyjną i detoksykacyjną, holografią medyczną i homotoksykologią kliniczną. Nie należy samowolnie zmieniać zaleceń lekarskich na podstawie uzyskanej w naszym ośrodku diagnozy. W tym celu konieczna jest konsultacja lekarska. Przedstawiamy powyższą notę prawną w celu zapoznania naszych klientów o zakresie świadczonych usług i terapii.

NOTA PRAWNA

02-361 W-wa

ul. Przemyska 11 A

lok. 34

tel. 501 349 993

info@borela.pl