Srebro koloidalne do picia i nie tylko.

 

Kolejnym produktem godnym uwagi przy boreliozie i wielu innych schorzeniach jest NANO SREBRO KOLOIDALNE NIEJONOWE. Roztwór ten jest sporządzony
z drobnych cząsteczek srebra oraz wody destylowanej, łatwo przyswajalny przez organizm. Nano srebro cieszy się coraz większą popularnością i uważane jest przez wielu zwolenników za cudowny lek. Odnotowano sporadyczne przypadki skutków ubocznych w postaci przebarwień skóry trudnych do usunięcia przy długotrwałym stosowaniu w zbyt wysokich dawkach. Niestety jest w Internecie wiele nierzetelnych informacji na temat srebra, co znacznie utrudnia rzeczową dyskusję i zniechęca chorych do korzystania z tego wspaniałego preparatu. W praktyce przy zastosowaniu srebra koloidalnego odnotowano poprawę zdrowia w wielu przypadkach, jednak korzyści czerpane z terapii srebrem są bardzo subiektywne z powodu różnic w metabolizmie, który sprawia, że roztwór jest mniej lub bardziej skuteczny. Srebro koloidalne zalecane jest w leczeniu schorzeń głównie na tle bakteryjnym, wirusowym i pasożytniczym, co dla mnie oznacza, że większości przypadków. Przy rozsądnym stosowaniu nie ma działań ubocznych i nie reaguje z lekami, co jest jego kolejnym atutem. Dla wielu stanowi naturalny zamiennik antybiotyków, tym bardziej, że równocześnie wzmacnia organizm. Jak przy większości naturalnych leków widoczne efekty terapeutyczne można zaobserwować przy dłuższym i systematycznym stosowaniu, szczególnie dotyczy to chorób przewlekłych. Kolejną zaletą srebra jest to, że drobnoustroje chorobotwórcze nie uodparniają się na nie.

Według doktora Roberta Beckera pod wpływem srebra koloidalnego giną wszystkie patogeny, które uodporniły się na antybiotyk. Po kontakcie z bakterią hamuje ono powstawanie enzymów, które są konieczne do jej życia i tworzy środowisko uniemożliwiające rozwijanie i rozmnażanie się patogenów. Dzięki temu, nie powstają mutacje i pokolenia bakterii, które byłyby odporne na działanie srebra.

W leczeniu boreliozy srebro koloidalne stosowałam równolegle z innymi terapiami. Ponieważ leczenie boreliozy dobierane jest bardzo indywidualnie, przyjmowanie srebra powinno być ustalone z lekarzem lub terapeutą prowadzącym leczenie. Jeśli sami decydujecie się na wykorzystanie srebra w terapii należy zapoznać się książką, w której są propozycje dawkowania w odniesieniu do konkretnej choroby, lub innego wiarygodnego źródła. Idealne do stosowania w każdej terapii jest srebro świeżo wyprodukowane. Jest to istotne zwłaszcza w leczeniu boreliozy a w szczególności neuroboreliozy, ponieważ jedynie bardzo małe cząsteczki koloidów są w stanie przeniknąć przez barierę krew-płyn mózgowo-rdzeniowy. In świeższe srebro tym silniejsze jest jego działanie fizjologiczne. Ponieważ prawidłowo przechowywane srebro koloidalne zachowuje skuteczność ok.3 miesięcy można je kupować w sprawdzonych aptekach, sklepach zielarskich oraz sklepach ze zdrową żywnością .

Srebra koloidalne NIEJONOWE, które ja stosuję i które wg mnie warte są uwagi:


1. Nano srebro koloidalne niejonowe 25ppm firmy Vitacolloids strona vitamarket.pl
2. Nano srebro koloidalne niejonowe 25ppm firmy Pro aktiv strona proakyiv.pl


Ważne wskazówki: Srebro koloidalne nie może stykać się z plastikiem oraz metalem. Najlepszym dozownikiem będzie łyżeczka ceramiczna lub szklany kieliszek. Gotowego roztworu nie należy rozcieńczać wodą. Pamiętaj, nie każdy koloid jest bezpieczny!!! Unikaj koloidów, które mają żółte, lub różowe zabarwienie, ponieważ są to koloidy jonowe, które się utleniają i łączą w żołądku z kwasem powodując wytrącanie niepotrzebnych związków ubocznych. Najlepsze efekty osiągniesz stosując niejonowe koloidy, które są przezroczyste! Największa skutecznością charakteryzują się koloidy niejonowe, których nanocząsteczka jest

w kształcie płaskim, ponieważ maksymalizuje to rzeczywistą powierzchnię czynną koloidów. Ten wpis to moje prywatne przemyślenia, dlatego przed podjęciem decyzji o piciu srebra zachęcam do zgłębienia tematu w materiałach źródłowych.

 

Rozwaga i ostrożność zawsze w cenie! 

Elżbieta

 

 

Srebro koloidalne - co warto wiedzieć ?
20 września 2019

Copyright 2019 Borela Marek Skoneczny | projekt i wykonanie Kalawi

Wykonywane terapie w gabinecie BORELA MAREK SKONENCZY nie są zabiegami medycznymi, a wykorzystywany sprzęt nie jest aparaturą medyczną w sensie medycyny akademickiej. Są to komplementarne terapie informacyjno-holistyczne, których celem jest profilaktyka i wspieranie organizmu w powrocie do jego wyrównanych funkcji, czyli tzw homeostazy. Metodami Dr. Rife'a nie leczymy, nie zajmujemy się stanami ostrymi, nie stawiamy diagnoz lekarskich, ani nie zmieniamy zaleceń lekarskich. Wszystkie informacje i materiały dostępne na stronie www.borela.pl służą jedynie celom edukacyjnym i nie mogą być stosowane zastępczo do diagnozy lekarza. Nie są też podstawą do stawiania ostatecznej diagnozy i podejmowania leczenia. Sposoby leczenia zawsze należy konsultować z lekarzem medycyny. Podczas stosowania terapii komplementarnych zalecamy skontaktować się ze swoim lekarzem prowadzącym w celu oceny i ewentualnej diagnozy stanu zdrowia. Zajmujemy się medycyną informacyjną i detoksykacyjną, holografią medyczną i homotoksykologią kliniczną. Nie należy samowolnie zmieniać zaleceń lekarskich na podstawie uzyskanej w naszym ośrodku diagnozy. W tym celu konieczna jest konsultacja lekarska. Przedstawiamy powyższą notę prawną w celu zapoznania naszych klientów o zakresie świadczonych usług i terapii.

NOTA PRAWNA

02-361 W-wa

ul. Przemyska 11 A

lok. 34

tel. 501 349 993

info@borela.pl